<<  Güneş Enerji Sistemleri   >>

 
   

Vakum Tüplü Antifriz Gerektirmeyen Sistem     Kollektörlü Güneş Enerji SistemLeri
   

Vakum tüplü teknolojisi bugün piyasada geleneksel emici daha iyi performans sunar. Bu gelişmiş tasarım, borosilicate cam (borcam) iki tabaka arasında bir vakum katman ile oluşur ve iç kısımda tüpler içermektedir. Bu vakum bir termos gibi, termal enerjinin % 93'e kadar koruyarak, daha yüksek bir verim elde etmektedir. Elde edilen bu termik enerji borular yardımı ile gerekli yerlere aktarılır.

   

Güneş Enerji Panel Fiyatları kullanılan malzeme, kalite ve cinsine göre değişiklik göstermektedir. Genellikle kullanılan güneş enerji paneli (kollektör) bakır, galvanizli ve çelik panel şeklindedir. Panel klasik güneş enerjilerinin suyu ısıtmaya yarayan bölümüdür.  Panel çeşitleri; Alüminyum panel, Bakır panel, Siyah çelik panel ve Galvanizli çelik panel şeklindedir.

             
   

Güneş enerji deposu  304 kalite krom sac dan üretilen depolar, sağlık açısın dan son derece uygundur.Genellikle depo sac kalınlığı ortalama 1 mm dir. Bu kalınlığın aşağısı da olabilir, yukarısı da.Kalınlığın krom sac da pek de önemi yoktur, krom malzeme ağır metallerini bırakmayacağın dan dolayı pas yapmaz ve uzun yıllar aynı temizlikte kullanılacaktır.